RSS  twitter  Facebook  YouTube

2010 Yu-Gi-Oh Championship Series YCS Philly Top 32 Deck List

Yu-Gi-Oh Championship Series YCS LogoI’m loving this game even more. With the September ban list changes, we are seeing different decks wining the top tournaments. No one deck is so dominate that it wins all the time. This is good for the game since now anyone can build a compentative deck and also keeps card prices to a reasonable prices.

The 2 previous YCS’s we have seen a X-Saber and Gemini Light Beat take the #1 spot. I was really surprised about Gemini Beat winning. I thought X-Sabers was the deck to beat and thought the same about YCS Philly. I’m sure it surprised most people that YCS Philly brought out a new champion,Thanh Nguyen, and deck, Plant Synchro.

Check out what the top 32 players played…

Here are the Top 32 Decklists from the YCS!

Thanh Nguyen (1st – Plant Synchro)
Monsters:

2 Lonefire Blossom

2 Super-Nimble Mega Hamster

2 Debris Dragon

2 Dandylion

1 Tytannial, Princess of Camellias

1 Card Trooper

1 Sangan

1 Spore

3 Ryko, Lightsworn Hunter

2 Cyber Dragon

3 Caius the Shadow Monarch

Spells:

3 Pot of Avarice

2 Mystical Space Typhoon

1 Cold Wave

1 Dark Hole

1 Foolish Burial

1 Monster Reborn

3 Book of Moon

Traps:

2 Solemn Warning

1 Solemn Judgment

2 Bottomless Trap Hole

1 Torrential Tribute

1 Mirror Force

1 Seven Tools of the Bandit

Side Deck:

2 D.D. Crow

2 Effect Veiler

2 Thunder King Rai-Oh

1 My Body as a Shield

2 Starlight Road

2 Divine Wrath

1 Seven Tools of the Bandit

2 Swallow Flip

1 Royal Decree

Extra Deck:

2 Chimeratech Fortress Dragon

1 Goyo Guardian

2 Stardust Dragon

1 Iron Chain Dragon

1 Ally of Justice Catastor

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Colossal Fighter

1 Red Dragon Archfiend

2 Black Rose Dragon

2 Scrap Dragon

1 Armory Arm

=============================================================

Kenny Kwan (2nd – Quickdraw Dandywarrior)

Monsters:

3 Debris Dragon

3 Caius the Shadow Monarch

2 Lonefire Blossom

2 Dandylion

1 Effect Veiler

1 Spore

2 Quickdraw Synchron

3 Ryko, Lightsworn Hunter

1 Super-Nimble Mega Hamster

1 Tytannial, Princess of Camellias

1 Card Trooper

1 Sangan

Spells:

1 Dark Hole

2 Pot of Avarice

1 Foolish Burial

2 Book of Moon

1 Mystical Space Typhoon

2 Pot of Duality

1 Monster Reborn

Traps:

2 Bottomless Trap Hole

1 Seven Tools of the Bandit

1 Mirror Force

1 Torrential Tribute

1 Trap Stun

2 Solemn Warning

1 Solemn Judgment

Side Deck:

2 Cyber Dragon

2 Trap Hole

1 Mystical Space Typhoon

1 Effect Veiler

1 My Body as a Shield

2 Doomcaliber Knight

2 Thunder King Rai-Oh

2 Nobleman of Crossout

1 Royal Oppression

1 Seven Tools of the Bandit

Extra Deck:

1 Iron Chain Dragon

1 Colossal Fighter

1 Ally of Justice Catastor

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Red Dragon Archfiend

1 Goyo Guardian

1 Armory Arm

2 Stardust Dragon

2 Black Rose Dragon

1 Drill Warrior

1 Junk Destroyer

1 Scrap Dragon

=============================================================

James Neumann (Top 4 – X-Sabers)

Monsters:

3 XX-Saber Fulhelmknight

1 Effect Veiler

1 Gorz the Emissary of Darkness

3 XX-Saber Darksoul

1 X-Saber Pashuul

1 X-Saber Airbellum

2 XX-Saber Faultroll

1 Super-Nimble Mega Hamster

2 XX-Saber Boggart Knight

1 Sangan

3 XX-Saber Emmersblade

Spells:

1 Giant Trunade

3 Book of Moon

1 Monster Reborn

1 Enemy Controller

1 Mind Control

1 Cold Wave

1 Dark Hole

1 Reinforcement of the Army

Traps:

2 Trap Stun

1 Mirror Force

2 Bottomless Trap Hole

2 Solemn Warning

1 Torrential Tribute

2 Gottoms’ Emergency Call

1 Solemn Judgment

Side Deck:

2 Mystical Space Typhoon

2 Swallow Flip

2 Cyber Dragon

2 Pulling the Rug

1 D.D. Crow

1 Nobleman of Crossout

1 Gottoms’ Emergency Call

2 Starlight Road

2 Thunder King Rai-Oh

Extra Deck:

1 X-Saber Urbellum

1 Black Rose Dragon
1 XX-Saber Gottoms

1 Mist Wurm

1 Goyo Guardian

2 Stardust Dragon

1 Scrap Dragon

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Chimeratech Fortress Dragon

2 XX-Saber Hyunlei

1 Colossal Fighter

1 Naturia Beast

1 Ally of Justice Catastor

=============================================================

Sean McCabe (Top 4 – X-Sabers)

Monsters:

3 XX-Saber Faultroll

3 XX-Saber Darksoul

3 XX-Saber Emmersblade

3 XX-Saber Fulhelmknight

3 XX-Saber Boggart Knight

2 X-Saber Airbellum

2 X-Saber Pashuul

Spells:

3 Book of Moon

2 Pot of Duality

1 Cold Wave

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

1 Mind Control

Traps:

2 Solemn Warning

2 Gottoms’ Emergency Call

2 Seven Tools of the Bandit

1 Trap Stun

1 Solemn Judgment

1 Mirror Force

1 Torrential Tribute

2 Bottomless Trap Hole

1 Royal Oppression

1 Reinforce Truth

Side Deck:

3 Cyber Dragon

2 Banisher of the Radiance

2 Legendary Jujitsu Master

1 Effect Veiler

2 Nobleman of Crossout

2 Starlight Road

2 Light-Imprisoning Mirror

1 Gottoms’ Emergency Call

Extra Deck:

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 XX-Saber Gottoms

1 Mist Wurm

2 Stardust Dragon

1 Scrap Dragon

1 Colossal Fighter

1 Black Rose Dragon

1 X-Saber Urbellum

2 XX-Saber Hyunlei

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Naturia Beast

1 Ally of Justice Catastor

=============================================================

Thomas Luebke (Top 8 – Machina Gadgets)

Monsters:

3 Machina Gearframe

2 Cyber Dragon

3 Machina Fortress

2 Yellow Gadget

2 Red Gadget

2 Yellow Gadget

1 Machina Force

Spells:

2 Mystical Space Typhoon

1 Limiter Removal

3 Pot of Duality

3 Smashing Ground

3 Solidarity

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

1 Giant Trunade

Traps:

2 Bottomless Trap Hole

3 Dimensional Prison

1 Torrential Tribute

1 Mirror Force

1 Solemn Judgment

1 Solemn Warning

1 Seven Tools of the Bandit

Side Deck:

2 Seven Tools of the Bandit

2 Dust Tornado

2 Nobleman of Crossout

2 Breaker the Magical Warrior

2 Trap Stun

2 Malevolent Catastrophe

2 Nobleman of Extermination

1 Cyber Dragon

Extra Deck:

2 Chimeratech Fortress Dragon

=============================================================

Roy St. Clair (Top 8 – X-Sabers)

Monsters:

3 XX-Saber Emmersblade

3 XX-Saber Darksoul

3 XX-Saber Boggart Knight

2 X-Saber Pashuul

3 XX-Saber Faultroll

3 XX-Saber Fulhelmknight

1 Effect Veiler

Spells:

3 Book of Moon

1 Cold Wave

1 Giant Trunade

1 Reinforcement of the Army

1 Monster Reborn

1 Mind Control

1 Dark Hole

Traps:

2 Solemn Warning

2 Bottomless Trap Hole

3 Trap Stun

3 Gottoms’ Emergency Call

1 Mirror Force

1 Solemn Judgment

1 Royal Oppression

1 Torrential Tribute

Side Deck:

3 System Down

3 Consecrated Light

3 Nobleman of Extermination

2 Light-Imprisoning Mirror

2 Starlight Road

1 Solemn Warning

1 Mind Crush

Extra Deck:

1 X-Saber Urbellum

2 Stardust Dragon

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Goyo Guardian

2 XX-Saber Hyunlei

2 XX-Saber Gottoms

1 Mist Wurm

1 Black Rose Dragon

1 Naturia Beast

1 Scrap Dragon

1 Ally of Justice Catastor

1 Chimeratech Fortress Dragon

=============================================================

Nickolas Anderson (Top 8 – Blackwings)

Monsters:

3 Blackwing – Sirocco the Dawn

3 Blackwing – Shura the Blue Flame

3 Blackwing – Kalut the Moon Shadow

2 Blackwing – Blizzard the Far North

2 Blackwing – Bora the Spear

1 Blackwing – Gale the Whirlwind

2 Blackwing – Vayu the Emblem of Honor

1 Dark Armed Dragon

Spells:

3 Pot of Duality

1 Black Whirlwind

3 Book of Moon

1 Allure of Darkness

1 Monster Reborn

1 Mystical Space Typhoon

1 Cards for Black Feathers

Traps:

3 Icarus Attack

2 Seven Tools of the Bandit

2 Bottomless Trap Hole

2 Solemn Warning

1 Solemn Judgment

1 Mirror Force

1 Royal Oppression

1 Mind Crush

Side Deck:

2 Banisher of the Radiance

2 Thunder King Rai-Oh

1 Mystical Space Typhoon

2 Nobleman of Crossout

1 Dark Hole

2 Skill Drain

2 Swallow Flip

1 Deck Devastation Virus

2 D.D. Crow

Extra Deck:

1 Magical Android

1 Ally of Justice Catastor

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Goyo Guardian

1 Black Rose Dragon

1 Scrap Dragon

1 Stardust Dragon

1 Dark End Dragon

1 Red Dragon Archfiend

1 Colossal Fighter

2 Blackwing Armed Wing
2 Blackwing Armor Master

1 Blackwing – Silverwind the Ascendant

=============================================================

Guillermo Morales (Top 8 – Blackwings)

Monsters:

3 Blackwing – Sirocco the Dawn

3 Blackwing – Shura the Blue Flame

3 Blackwing – Kalut the Moon Shadow

2 Blackwing – Blizzard the Far North

2 Blackwing – Bora the Spear

1 Blackwing – Gale the Whirlwind

1 Blackwing – Vayu the Emblem of Honor

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Dark Armed Dragon

1 Spirit Reaper

Spells:

3 Book of Moon

2 Mystical Space Typhoon

1 Allure of Darkness

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

1 Black Whirlwind

1 Pot of Duality

Traps:

3 Icarus Attack

2 Bottomless Trap Hole

1 Seven Tools of the Bandit

1 Torrential Tribute

1 Royal Oppression

1 Mirror Force

1 Solemn Judgment

1 Solemn Warning

1 Starlight Road

1 Dimensional Prison

Side Deck:

2 Nobleman of Crossout

2 Pulling the Rug

2 Snowman Eater

2 Banisher of the Radiance

2 Cyber Dragon

1 System Down

1 Mirror of Oaths

1 Light-Imprisoning Mirror

1 Seven Tools of the Bandit

1 Volcanic Queen

Extra Deck:

2 Blackwing Armor Master

2 Blackwing Armed Wing

1 Blackwing – Silverwind the Ascendant

1 Stardust Dragon

1 Black Rose Dragon

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Goyo Guardian

1 Magical Android

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Colossal Fighter

1 Red Dragon Archfiend

1 Ally of Justice Catastor

1 Scrap Dragon

=============================================================

Alistar Albans (Top 16 – Blackwings)

Monsters:

3 Blackwing – Blizzard the Far North

3 Blackwing – Bora the Spear

3 Blackwing – Shura the Blue Flame

3 Blackwing – Sirocco the Dawn

3 Blackwing – Kalut the Moon Shadow

1 Blackwing – Vayu the Emblem of Honor

1 Blackwing – Gale the Whirlwind

1 Dark Armed Dragon

Spells:

2 Pot of Duality

2 Cards for Black Feathers

1 Allure of Darkness

1 Dark Hole

1 Monster Reborn
2 Book of Moon

1 Mystical Space Typhoon

1 Black Whirlwind

Traps:

2 Solemn Warning
2 Bottomless Trap Hole

1 Solemn Judgment

1 Royal Oppression

3 Icarus Attack

1 Seven Tools of the Bandit

1 Mirror Force

Side Deck:

1 Trap Hole

2 Smashing Ground

2 Nobleman of Crossout
1 Starlight Road

1 Delta Crow – Anti Reverse

2 Cyber Dragon

2 D.D. Crow

2 Banisher of the Radiance

1 Torrential Tribute

1 Giant Trunade

Extra Deck:

2 Stardust Dragon

2 Blackwing Armor Master

2 Blackwing Armed Wing
1 Dark End Dragon

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Mist Wurm

1 Magical Android

1 Black Rose Dragon

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Blackwing – Silverwind the Ascendant

1 Ally of Justice Catastor

=============================================================

Desmond Boyd (Top 16 – X-Sabers)

Monsters:

3 XX-Saber Faultroll

3 XX-Saber Darksoul

3 XX-Saber Emmersblade

2 XX-Saber Fulhelmknight

1 X-Saber Airbellum

2 XX-Saber Boggart Knight

3 Giant Rat

1 X-Saber Pashuul

Spells:

3 Pot of Duality

3 Book of Moon

1 Cold Wave

1 Giant Trunade

2 Gold Sarcophagus

1 Dark Hole

1 Monster Reborn

1 Reinforcement of the Army

1 Enemy Controller

Traps:

3 Trap Stun

1 Solemn Judgment

2 Bottomless Trap Hole

1 Solemn Warning

1 Torrential Tribute

Side Deck:

3 Cyber Dragon

3 Thunder King Rai-Oh

3 Doomcaliber Knight

2 Dimensional Prison

1 Mirror Force

2 Chain Disappearance

1 Malevolent Catastrophe

Extra Deck:

1 XX-Saber Gottoms

2 XX-Saber Hyunlei

1 X-Saber Urbellum

1 Stardust Dragon

1 Scrap Dragon

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Black Rose Dragon

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Colossal Fighter

1 Naturia Beast

1 Mist Wurm

1 Ally of Justice Catastor

1 Thought Ruler Archfiend

=============================================================

Maurice Brantly (Top 16 – Absolute Zero)

Monsters:

1 Dark Armed Dragon

2 Caius the Shadow Monarch

2 Destiny Hero – Malicious

2 Destiny Hero – Diamond Dude

1 Elemental Hero Stratos

1 Spined Gillman

1 Reese the Ice Mistress

2 Deep Sea Diva

2 Mystic Tomato

1 Sangan

1 Plaguespreader Zombie

2 Snowman Eater

Spells:

3 Pot of Duality

1 Allure of Darkness

1 Destiny Draw

1 Gold Sarcophagus

3 Miracle Fusion

1 Future Fusion

2 Book of Moon

2 Nobleman of Extermination

1 Giant Trunade

1 Reinforcement of the Army

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

Traps:

3 Royal Decree

1 Call of the Haunted

Side Deck:

1 Dragon Knight Draco-Equiste

2 Chimeratech Fortress Dragon

2 Mobius the Frost Monarch

2 Cyber Dragon

3 Corridor of Agony

2 Super Polymerization

2 Nobleman of Crossout

1 Lightning Vortex

Extra Deck:

1 Mist Wurm

1 Scrap Dragon

1 Colossal Fighter

1 Dark End Dragon

1 Stardust Dragon

1 Black Rose Dragon

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Flamvell Uruquizas

1 Magical Android

1 Ally of Justice Catastor

3 Elemental Hero Absolute Zero

1 Elemental Hero Gaia

=============================================================

Chris Evans (Top 16 – Infernity)

Monsters:

3 Infernity Archfiend

3 Infernity Necromancer

2 Infernity Mirage

2 Infernity Avenger

1 Stygian Street Patrol

1 Plaguespreader Zombie

1 Armageddon Knight

1 Dark Grepher

Spells:

1 Reinforcement of the Army

1 Dark Hole

1 Gold Sarcophagus

1 One for One

1 Monster Reborn

1 Infernity Launcher

1 Giant Trunade

1 Foolish Burial

Traps:

1 Solemn Judgment

1 Mirror Force

1 Torrential Tribute

1 Solemn Warning

2 Bottomless Trap Hole

2 Infernity Break

1 Call of the Haunted

3 Infernity Barrier

3 Infernity Inferno

3 Trap Stun

Side Deck:

2 D.D. Crow

2 Thunder King Rai-Oh

3 System Down

2 Book of Moon

2 Chain Disappearance

2 Hero’s Rule 2

1 Mystical Space Typhoon

1 Seven Tools of the Bandit

Extra Deck:

3 Hundred-Eyes Dragon

1 Mist Wurm

1 Colossal Fighter

1 Goyo Guardian

1 Black Rose Dragon

1 Stardust Dragon

1 Scrap Dragon

1 Dark End Dragon

1 Infernity Doom Dragon

1 Armory Arm

1 Stygian Sergeants

1 Ally of Justice Catastor

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

=============================================================

Marcus Allen (Top 16 – Blackwings)

Monsters:

3 Blackwing – Kalut the Moon Shadow

3 Blackwing – Shura the Blue Flame

3 Blackwing – Blizzard the Far North

3 Blackwing – Bora the Spear

3 Blackwing – Sirocco the Dawn

2 Blackwing – Vayu the Emblem of Honor

1 Dark Armed Dragon

1 Blackwing – Gale the Whirlwind

2 Effect Veiler

1 Gorz the Emissary of Darkness

Spells:

1 Giant Trunade

2 Mystical Space Typhoon

1 Cards for Black Feathers

1 Black Whirlwind

1 Allure of Darkness

3 Book of Moon

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

Traps:

1 Trap Dustshoot

1 Mirror Force

1 Delta Crow – Anti Reverse

2 Icarus Attack

2 Bottomless Trap Hole

1 Solemn Judgment

Side Deck:

3 Cyber Dragon

1 Card Trooper

2 Fissure

2 Nobleman of Crossout
1 Royal Oppression

2 Anti-Spell Fragrance

2 Swallow Flip

1 Delta Crow – Anti Reverse

1 System Down

Extra Deck:

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Magical Android

1 Colossal Fighter

1 Goyo Guardian

1 Ally of Justice Catastor

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Black Rose Dragon

1 Stardust Dragon

1 Dark End Dragon

1 Thought Ruler Archfiend

1 Blackwing – Silverwind the Ascendant

2 Blackwing Armor Master

2 Blackwing Armed Wing

=============================================================

Nareg Torossian (Top 16 – X-Sabers)

Monsters:

3 XX-Saber Faultroll

3 XX-Saber Boggart Knight

3 XX-Saber Fulhelmknight

3 XX-Saber Emmersblade

3 XX-Saber Darksoul

2 X-Saber Pashuul

1 X-Saber Airbellum

1 Super-Nimble Mega Hamster

Spells:

3 Book of Moon

1 Pot of Duality

1 Monster Reborn

1 Mind Control

1 Dark Hole

1 Giant Trunade

1 Cold Wave

Traps:

3 Solemn Warning

3 Gottoms’ Emergency Call

2 Trap Stun

2 Bottomless Trap Hole

1 Solemn Judgment

1 Torrential Tribute

Side Deck:

3 Cyber Dragon

3 Thunder King Rai-Oh

2 D.D. Crow

1 Ryko, Lightsworn Hunter

2 Mystical Space Typhoon

2 Smashing Ground

2 Nobleman of Crossout

Extra Deck:

3 XX-Saber Hyunlei

1 XX-Saber Gottoms

1 Mist Wurm

1 Scrap Dragon

1 Stardust Dragon

1 Black Rose Dragon

1 X-Saber Urbellum

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Magical Android

1 Naturia Beast

1 Ally of Justice Catastor

1 Chimeratech Fortress Dragon

=============================================================

Alexander Martin (Top 16 – Quickdraw Dandywarrior)

Monsters:

2 Caius the Shadow Monarch

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Tytannial, Princess of Camellias

3 Quickdraw Synchron

2 Dandylion

2 Lonefire Blossom

3 Ryko, Lightsworn Hunter

1 Sangan

1 Neo-Spacian Grand Mole

1 Spore

3 Debris Dragon

2 Effect Veiler

1 Card Trooper

Spells:

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

3 Book of Moon

2 Pot of Avarice

1 Giant Trunade

1 Foolish Burial

1 Charge of the Light Brigade

Traps:

2 Dimensional Prison

2 Bottomless Trap Hole

1 Torrential Tribute

1 Starlight Road

1 Mirror Force

Side Deck:

3 Consecrated Light

3 Cyber Dragon

2 D.D. Crow

2 Thunder King Rai-Oh

2 Mystical Space Typhoon

3 Light-Imprisoning Mirror

Extra Deck:

1 Ally of Justice Catastor

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

2 Drill Warrior

1 Goyo Guardian

1 Iron Chain Dragon

1 Turbo Warrior

2 Black Rose Dragon

1 Nitro Warrior

1 Junk Destroyer

1 Scrap Dragon

2 Stardust Dragon

1 Chimeratech Fortress Dragon

=============================================================

Christopher Ryan Miles (Top 16 – Gravekeeper Scraps)

Monsters:

3 Scrap Chimera

3 Scrap Beast

3 Scrap Goblin

2 Gravekeeper’s Spy

1 Gravekeeper’s Guard

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Scrap Golem

1 Morphing Jar

1 Summoner Monk

Spells:

3 Scrapstorm

3 Book of Moon

2 Scrapyard

2 Mystical Space Typhoon

1 Cold Wave

1 Giant Trunade

1 Dark Hole

1 Monster Reborn

1 Foolish Burial

1 Mind Control

1 Pot of Duality

Traps:

2 Dark Coffin

2 Bottomless Trap Hole

1 Trap Stun

1 Torrential Tribute

1 Mirror Force

Side Deck:

2 Thunder King Rai-Oh

3 Cyber Dragon

1 Green Baboon, Defender of the Forest

1 Dust Tornado

1 Trap Stun

1 Solemn Judgment

2 Compulsory Evacuation Device

2 Nobleman of Crossout
2 Crevice into the Different Dimension

Extra Deck:

3 Scrap Dragon

1 XX-Saber Gottoms

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Colossal Fighter

1 Stardust Dragon

1 Scrap Archfiend

1 Black Rose Dragon

2 Arcanite Magician

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Naturia Beast

1 Ally of Justice Catastor

=============================================================

Frank Rossy (Top 32 – X-Sabers)

Monsters:

3 XX-Saber Darksoul

2 XX-Saber Faultroll

2 XX-Saber Emmersblade

3 XX-Saber Boggart Knight

2 XX-Saber Fulhelmknight

1 Debris Dragon

1 X-Saber Pashuul

1 Effect Veiler

1 X-Saber Airbellum

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Super-Nimble Mega Hamster

Spells:

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

2 Mystical Space Typhoon

1 Mind Control

3 Book of Moon

1 Giant Trunade

1 Cold Wave

1 Pot of Duality

1 Gold Sarcophagus

Traps:

2 Bottomless Trap Hole

1 Royal Oppression

1 Solemn Judgment

1 Solemn Warning

1 Torrential Tribute

1 Mirror Force

2 Gottoms’ Emergency Call

1 Trap Stun

Side Deck:

1 D.D. Crow

1 Mind Crush

1 Nobleman of Crossout

1 Effect Veiler

1 Consecrated Light

1 Starlight Road

1 Pulling the Rug

1 Divine Wrath

1 Chivalry

2 Thunder King Rai-Oh

2 Cyber Dragon

2 Blackwing – Sirocco the Dawn

Extra Deck:

1 Ally of Justice Catastor

1 Naturia Beast

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Goyo Guardian

2 XX-Saber Hyunlei

1 X-Saber Urbellum

1 Black Rose Dragon

1 Colossal Fighter

1 Scrap Dragon

1 Stardust Dragon

1 Mist Wurm

2 XX-Saber Gottoms

1 Chimeratech Fortress Dragon

=============================================================

Pongyue Moua (Top 32 – Flamvell)

Monsters:

2 Cyber Dragon

3 Flamvell Firedog

2 Effect Veiler

3 Flamvell Magician

3 Ryko, Lightsworn Hunter

1 Necro Gardna

1 Flamvell Baby

1 Flamvell Grunika

1 Flamvell Archer

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Card Trooper

1 Super-Nimble Mega Hamster

Spells:

3 Rekindling

2 Book of Moon

2 Mystical Space Typhoon

1 Smashing Ground

1 Monster Reborn

1 Mind Control

1 Giant Trunade

1 Dark Hole

1 Charge of the Light Brigade

Traps:

2 Bottomless Trap Hole

1 Solemn Warning

1 Mirror Force

1 Torrential Tribute

1 Phoenix Wing Wind Blast

1 Call of the Haunted

Side Deck:

2 Consecrated Light

1 Soul Release

1 Smashing Ground

2 Divine Wrath

2 Compulsory Evacuation Device

1 Malevolent Catastrophe

1 Crevice into the Different Dimension

1 Royal Decree

1 Mask of Restrict

1 Trap Stun

1 Royal Oppression

1 Hero Rule 2

Extra Deck:

1 Armory Arm

1 Ally of Justice Catastor

1 Magical Android

1 Black Rose Dragon

1 Scrap Archfiend

1 Red Dragon Archfiend

1 Thought Ruler Archfiend

1 Scrap Dragon

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Goyo Guardian

2 Stardust Dragon

1 Colossal Fighter

1 Mist Wurm

1 Ally of Justice Field Marshall

=============================================================

Mark Alan Johnson (Top 32 – Quickdraw Dandywarrior)

Monsters:

1 Sangan

1 Card Trooper

1 Tytannial, Princess of Camellias

1 Super-Nimble Mega Hamster

1 Spore

1 Spirit Reaper

2 Ryko, Lightsworn Hunter

2 Effect Veiler

2 Lonefire Blossom

2 Quickdraw Synchron

2 Dandylion

2 Caius the Shadow Monarch

3 Debris Dragon

Spells:

2 Mystical Space Typhoon

2 Pot of Avarice

3 Book of Moon

1 Foolish Burial

1 Dark Hole

1 Cold Wave

1 Monster Reborn

Traps:

1 Solemn Judgment

1 Phoenix Wing Wind Blast

1 Torrential Tribute

1 Trap Stun

2 Bottomless Trap Hole

2 Dimensional Prison

Side Deck:

2 Cyber Dragon

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Thunder King Rai-Oh

2 D.D. Crow

1 My Body As A Shield

1 Nobleman of Crossout

2 Gottoms’ Emergency Call

2 Royal Decree

1 Swallow Flip

1 Pulling the Rug

1 Chivalry

Extra Deck:

1 Drill Warrior

1 Scrap Dragon

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Armory Arm

1 Turbo Warrior

1 Colossal Fighter

2 Stardust Dragon

2 Black Rose Dragon

1 Nitro Warrior

1 Junk Destroyer

1 Iron Chain Dragon

=============================================================

Michael Jacobs (Top 32 – Flamvell)

Monsters:

3 Flamvell Firedog

3 Flamvell Magician

3 Caius the Shadow Monarch

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Super-Nimble Mega Hamster

3 Ryko, Lightsworn Hunter

3 Gravekeeper’s Spy

1 Gravekeeper’s Descendant

1 Cyber Dragon

1 Effect Veiler

1 Blackwing – Gale the Whirlwind

1 Chaos Sorcerer

Spells:

3 Book of Moon

3 Rekindling

2 Mystical Space Typhoon

1 Giant Trunade

1 Pot of Avarice

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

Traps:

2 Dimensional Prison

2 Bottomless Trap Hole

1 Mirror Force

1 Solemn Judgment

1 Solemn Warning

Side Deck:

2 Chain Disappearance

1 Cyber Dragon

1 System Down

2 G.B. Hunter

2 Nobleman of Crossout

1 Gottoms’ Emergency Call

2 Trap Hole

2 Snowman Eater

1 Spirit Reaper

1 Divine Wrath

Extra Deck:

1 Stardust Dragon

1 Scrap Dragon

1 Dark End Dragon

1 Thought Ruler Archfiend

1 Colossal Fighter

1 Red Dragon Archfiend

1 Arcanite Miagician

1 Black Rose Dragon

1 Scrap Archfiend

1 Magical Android

1 Ally of Justice Catastor

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Mist Wurm

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

=============================================================

Marcus Hale (Top 32 – Infernity)

Monsters:

3 Infernity Archfiend

3 Infernity Necromancer

2 Infernity Avenger

2 Stygian Street Patrol

2 Infernity Mirage

1 Dark Grepher

1 Armageddon Knight

1 Plaguespreader Zombie

Spells:

2 Book of Moon

1 Mystical Space Typhoon

1 Dark Hole

1 Monster Reborn

1 Giant Trunade

1 Infernity Launcher

1 Reinforcement of the Army

1 One for One

1 Foolish Burial

Traps:

3 Infernity Inferno

3 Infernity Barrier

2 Trap Stun

1 Solemn Judgment

2 Bottomless Trap Hole

1 Infernity Break

1 Mirror Force

1 Call of the Haunted

1 Torrential Tribute

Side Deck:

2 Cyber Dragon

3 Ryko, Lightsworn Hunter

1 Super-Nimble Mega Hamster

2 Swallow Flip

2 Hero Rule 2

1 Mystical Space Typhoon

2 Thunder King Rai-Oh

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Chimeratech Fortress Dragon

Extra Deck:

3 Hundred-Eyes Dragon

1 Infernity Doom Dragon

1 Stardust Dragon

1 Mist Wurm

1 Colossal Fighter

1 Armory Arm

1 Stygian Sergeants

1 Magical Android

1 Ally of Justice Catastor

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Dark End Dragon

1 Scrap Dragon

=============================================================

Kevin Slapnik (Top 32 – X-Saber)

Monsters:

2 XX-Saber Faultroll

2 XX-Saber Boggart Knight

3 XX-Saber Emmersblade

3 XX-Saber Darksoul

3 XX-Saber Fulhelmknight

1 X-Saber Airbellum

1 X-Saber Pashuul

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Sangan

1 Super-Nimble Mega Hamster

Spells:

3 Book of Moon

2 Pot of Duality

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

1 Mind Control

1 Enemy Controller

1 Giant Trunade

1 Cold Wave

2 Mystical Space Typhoon

Traps:

2 Gottoms’ Emergency Call

2 Bottomless Trap Hole

2 Solemn Warning

1 Solemn Judgment

1 Trap Stun

1 Mirror Force

1 Torrential Tribute

Side Deck:

2 Thunder King Rai-Oh

2 Doomcaliber Knight

2 Dimensional Prison

1 Light-Imprisoning Mirror

1 System Down

1 Starlight Road

2 Cyber Dragon

2 Effect Veiler

1 Trap Stun

1 Nobleman of Crossout

Extra Deck:

2 XX-Saber Hyunlei

1 XX-Saber Gottoms

1 Stardust Dragon

1 Naturia Beast

1 X-Saber Urbellum

1 Scrap Dragon

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Ally of Justice Catastor

1 Mist Wurm

1 Black Rose Dragon

1 Colossal Fighter

1 Red Dragon Archfiend

1 Chimeratech Fortress Dragon

=============================================================

Phillip Rivera: (Top 32 – X-Saber)

Monsters:

2 XX-Saber Emmersblade

2 XX-Saber Faultroll

3 XX-Saber Fulhelmknight

1 X-Saber Pashuul

1 X-Saber Airbellum

3 XX-Saber Darksoul

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Super-Nimble Mega Hamster

1 Effect Veiler

1 Cyber Dragon

3 XX-Saber Boggart Knight

Spells:

1 Monster Reborn

3 Book of Moon

1 Enemy Controller

1 Mystical Space Typhoon

1 Giant Trunade

1 Cold Wave

1 Dark Hole

2 Pot of Duality

1 Mind Control

Traps:

2 Bottomless Trap Hole

2 Solemn Warning

1 Solemn Judgment

1 Gottoms’ Emergency Call

1 Mirror Force

1 Trap Stun

2 Dimensional Prison

Side Deck:

1 Mystical Space Typhoon

1 Light-Imprisoning Mirror

1 Consecrated Light

1 Royal Oppression

1 Starlight Road

1 Effect Veiler

2 Thunder King Rai-Oh

2 Pulling the Rug

1 Cyber Dragon

2 Nobleman of Crossout

1 D.D. Crow

1 Chivalry

Extra Deck:

2 Stardust Dragon

2 XX-Saber Gottoms

2 XX-Saber Hyunlei

1 X-Saber Urbellum

1 Naturia Beast

1 Scrap Dragon

1 Ally of Justice Catastor

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Black Rose Dragon

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Magical Android

=============================================================

Stephane Levy (Top 32 – Plant Synchro)

Monsters:

2 Caius the Shadow Monarch

2 Lonefire Blossom

3 Ryko, Lightsworn Hunter

3 Debris Dragon

1 Card Trooper

2 Doomcaliber Knight

2 Snowman Eater

1 Spore

2 Dandylion

1 Spirit Reaper

1 Tytannial, Princess of Camellias

1 Gorz the Emissary of Darkness

Spells:

1 Cold Wave

1 Pot of Duality

3 Book of Moon

1 Foolish Burial

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

Traps:

2 Solemn Warning

1 Torrential Tribute

2 Dimensional Prison

2 Bottomless Trap Hole

1 Royal Oppression

1 Solemn Judgment

1 Call of the Haunted

1 Mirror Force

Side Deck:

3 Cyber Dragon

3 Swallow Flip

2 Starlight Road

2 Banisher of the Radiance

2 Consecrated Light

2 Pulling the Rug

1 Gottoms’ Emergency Call

Extra Deck:

2 Stardust Dragon

2 Black Rose Dragon

1 Scrap Dragon

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Armory Arm

1 Colossal Fighter

1 Iron Chain Dragon

1 Mist Wurm

1 Ally of Justice Catastor

1 Red Dragon Archfiend

1 Goyo Guardian

2 Chimeratech Fortress Dragon

=============================================================

Christopher Cruz (Top 32 – Machina Gadgets)

Monsters:

2 Doomcaliber Knight

3 Machina fortress

2 Yellow Gadget

2 Green Gadget

2 Red Gadget

2 Effect Veiler

2 Machina Gearframe

1 Gorz the Emissary of Darkness

2 Caius the Shadow Monarch

1 Machina Force

1 Cyber Dragon

1 Thunder King Rai-Oh

Spells:

3 Pot of Duality

3 Smashing Ground

2 Mystical Space Typhoon

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

Traps:

1 Torrential Tribute

2 Solemn Warning

1 Royal Oppression

1 Seven Tools of the Bandit

1 Mirror Force

2 Dimensional Prison

2 Bottomless Trap Hole

1 Solemn Judgment

Side Deck:

1 Doomcaliber Knight

1 System Down

1 Starlight Road

1 Chivalry

2 Nobleman of Crossout

2 Banisher of the Radiance

2 Pulling the Rug

2 D.D. Crow

2 Thunder King Rai-Oh

1 Effect Veiler

Extra Deck:

2 Chimeratech Fortress Dragon

2 Stardust Dragon

1 X-Saber Urbellum

1 Magical Android

1 Black Rose Dragon

1 Colossal Fighter

1 Red Dragon Archfiend

1 Thought Ruler Archfiend

=============================================================

Robert Vazquez (Top 32 – Absolute Zero)

Monsters:

1 Elemental Hero Stratos

1 Destiny Hero Diamond Dude

1 Destiny Hero Fear Monger

2 Destiny Hero Malicious

1 Dark Armed Dragon

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Plaguespreader Zombie

3 Deep Sea Diva

1 Mobius the Frost Monarch

1 Spined Gillman

1 Blackwing – Gale the Whirlwind

2 Gravekeeper’s Spy

1 Gravekeeper’s Descendant

1 Snowman Eater

2 Cyber Dragon

Spells:

1 Destiny Draw

1 Monster Reborn

2 Mystical Space Typhoon

1 Mind Control

2 Miracle Fusion

2 Gold Sarcophagus

1 Reinforcement of the Army

1 Lightning Vortex

2 Book of Moon

1 Future Fusion

1 Dark Hole

Traps:

2 Bottomless Trap Hole

2 Dimensional Prison

1 Mirror Force

1 Torrential Tribute

1 Call of the Haunted

Side Deck:

2 Goldd, Wu-Lord of Dark World

2 Effect Veiler

2 Battle Fader

2 System Down

2 Super Polymerization

2 Gottoms’ Emergency Call

2 Mirror fo Oaths

1 Starlight Road

Extra Deck:

1 Ally of Justice Catastor

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Black Rose Dragon

1 Arcanite Magician

1 Dark End Dragon

2 Stardust Dragon

1 Colossal Fighter

1 Dragon Knight Draco-Equiste

1 Cyber Twin Dragon

3 Elemental Hero Absolute Zero

1 Chimeratech Fortress Dragon

=============================================================

Bailey Pilavdjian (Top 32 – Lightsworn)

Monsters:

2 Judgment Dragon

3 Lyla, Lightsworn Sorceress

2 Honest

2 Celestia, Lightsworn Angel

1 Necro Gardna

3 Ryko, Lightsworn Hunter

2 Wulf, Lightsworn Beast

1 Lumina, Lightsworn Summoner

2 Thunder King Rai-Oh

1 Ehren, Lightsworn Monk

1 Jain, Lightsworn Paladin

1 Garoth, Lightsworn Warrior

1 Aurkus, Lightsworn Druid

1 Plaguespreader Zombie

Spells:

2 Gold Sarcophagus

3 Solar Recharge

1 Charge of the Light Brigade

1 Cold Wave

1 Foolish Burial

1 Pot of Avarice

1 Dark Hole

1 Giant Trunade

1 Monster Reborn

Traps:

2 Beckoning Light

2 Bottomless Trap Hole

1 Trap Stun

Side Deck:

2 Cyber Dragon

1 Aurkus, Lightsworn Druid

1 Royal Decree

1 Gorz the Emissary of Darkness

2 Smashing Ground

1 Trap Hole

1 Gottoms’ Emergency Call

1 Royal Oppression

2 Nobleman of Crossout

1 Breaker the Magical Warrior

2 D.D. Crow

Extra Deck:

1 Red Dragon Archfiend

1 Black Rose Dragon

1 X-Saber Urbellum

1 Gaia Knight, the Force of Earth

1 Dark End Dragon

2 Stardust Dragon

2 Scrap Archfiend

1 Colossal Fighter

1 Magical Android

2 Chimeratech Fortress Dragon

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Thought Ruler Archfiend

=============================================================

Gerardo Yamakawa (Top 32 – X-Saber)

Monsters:

1 Sangan

1 Effect Veiler

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Super-Nimble Mega Hamster

3 XX-Saber Darksoul

3 XX-Saber Faultroll

2 XX-Saber Boggart Knight

3 XX-Saber Fulhelmknight

1 X-Saber Pashuul

1 X-Saber Airbellum

3 XX-Saber Emmersblade

Spells:

3 Book of Moon

1 Monster Reborn

1 Dark Hole

1 Enemy Controller

1 Cold Wave

1 Giant Trunade

1 Reinforcement of the Army

1 Mind Control

Traps:

2 Bottomless Trap Hole

2 Trap Stun

1 Mirror Force

1 Torrential Tribute

1 Solemn Judgment

1 Call of the Haunted

2 Gottoms’ Emergency Call

1 Solemn Warning

Side Deck:

3 Consecrated Light

2 Nobleman of Crossout

1 Starlight Road

1 Nobleman of Extermination

2 Light-Imprisoning Mirror

1 Chivalry

2 Mystical Space Typhoon

1 System Down

2 Cyber Dragon

Extra Deck:

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Naturia Beast

1 Magical Android

1 Goyo Guardian

1 Black Rose Dragon

1 Stardust Dragon

1 Colossal Fighter

2 XX-Saber Hyunlei

2 XX-Saber Gottoms

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 X-Saber Urbellum

1 Ally of Justice Catastor

1 Mist Wurm

=============================================================

Chris Digregorio (Top 32 – Plant Synchro)

Monsters:

2 Snowman Eater

3 Ryko, Lightsworn Hunter

3 Debris Dragon

1 Tytannial, Princess of Camellias

1 Card Trooper

3 Caius the Shadow Monarch

1 Spore

1 Light and Darkness Dragon

2 Lonefire Blossom

1 Super-Nimble Mega Hamster

2 Dandylion

1 Sangan

Spells:

2 Pot of Avarice

1 Cold Wave

1 Foolish Burial

1 Dark Hole

2 Book of Moon

1 Monster Reborn

2 Mystical Space Typhoon

1 Charge of the Light Brigade

Traps:

1 Solemn Warning

1 Starlight Road

1 Solemn Judgment

1 Seven Tools of the Bandit

1 Torrential Tribute

2 Bottomless Trap Hole

1 Mirror Force

Side Deck:

2 D.D. Crow

2 Doomcaliber Knight

2 Cyber Dragon

1 Effect Veiler

1 Spirit Reaper

1 Snowman Eater

1 Thunder King Rai-Oh

1 Mobius the Frost Monarch

1 Swallow Flip

1 Solemn Warning

1 Trap Hole

1 My Body As A Shield

Extra Deck:

2 Black Rose Dragon

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Goyo Guardian

1 Colossal Fighter

2 Iron Chain Dragon

1 Ancient Fairy Dragon

1 Ally of Justice Catastor

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Red Dragon Archfiend

1 Armory Arm

1 Scrap Dragon

2 Stardust Dragon

Traps:

1 Solemn Warning

1 Starlight Road

1 Solemn Judgment

1 Seven Tools of the Bandit

1 Torrential Tribute

2 Bottomless Trap Hole

1 Mirror Force

=============================================================

Joe Arecchia (Top 32 – Blackwings)

Monsters:

3 Blackwing – Sirocco the Dawn

3 Blackwing – Shura the Blue Flame

1 Blackwing – Gale the Whirlwind

2 Blackwing – Vayu the Emblem of Honor

3 Blackwing – Blizzard the far North

3 Blackwing – Bora the Spear

3 Blackwing – Kalut the Moonshadow

Spells:

1 Cards for Black Feathers

1 Dark Hole

2 Pot of Duality

1 Monster Reborn

2 Mystical Space Typhoon

1 Black Whirlwind

1 Allure of Darkness

Traps:

1 Solemn Judgment

1 Mirro Force

1 Delta Crow – Anti Reverse

1 Royal Oppression

2 Bottomless Trap Hole

3 Icarus Attack

2 Solemn Warning

1 Deck Devastation Virus

1 Seven Tools of the Bandit

Side Deck:

3 Banisher of the Radiance

2 Doomcaliber Knight

2 Thunder King Rai-Oh

2 Book of Moon

1 Nobleman of Crossout

1 Chivalry

1 Deck Devastation Virus

1 Starlight Road

2 D.D. Crow

Extra Deck:

1 Ally of Justice Catastor

1 Black Rose Dragon

2 Blackwing Armed Wing

2 Blackwing Armor Master

1 Blackwing – Silverwind the Ascendant

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Colossal Fighter

1 Dark End Dragon

1 Goyo Guardian

1 Magical Android

1 Scrap Dragon

2 Stardust Dragon

=============================================================

Andrew Paller (Top 32 – X-Sabers)

Monsters:

3 XX-Saber Darksoul

3 XX-Saber Faultroll

3 XX-Saber Emmersblade

2 XX-Saber Fulhelmknight

1 X-Saber Airbellum

2 XX-Saber Boggart Knight

3 Giant Rat

1 X-Saber Pashuul

Spells:

3 Pot of Duality

3 Book of Moon

1 Cold Wave

1 Giant Trunade

2 Gold Sarcophagus

1 Dark Hole

1 Monster Reborn

1 Reinforcement of the Army

1 Enemy Controller

Traps:

3 Trap Stun

1 Solemn Judgment

2 Bottomless Trap Hole

1 Torrential Tribute

1 Solemn Warning

Side Deck:

3 Cyber Dragon

3 Thunder King Rai-Oh

2 Mystical Space Typhoon

2 Starlight Road

3 Gottoms’ Emergency Call

1 Saber Slash

1 Royal Oppression

Extra Deck:

1 XX-Saber Gottoms

2 XX-Saber Hyunlei

1 X-Saber Urbellum

1 Black Rose Dragon

1 Stardust Dragon

1 Scrap Dragon

1 Chimeratech Fortress Dragon

1 Naturia Beast

1 Ally of Justice Catastor

1 Goyo Guardian

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Mist Wurm

1 Colossal Fighter

1 Thought Ruler Archfiend

=============================================================

Steven Richardson (Top 32 – Lightsworn)

Monsters:

2 Celestia, Lightsworn Angel

2 Honest

2 Wulf, Lightsworn Beast

2 Ryko, Lightsworn Hunter

1 Plaguespreader Zombie

1 Necro Gardna

2 Lyla, Lightsworn Sorceress

2 Ehren, Lightsworn Monk

1 Jain, Lightsworn Paladin

1 Card Trooper

1 Gorz the Emissary of Darkness

1 Garoth, Lightsworn Warrior

1 Herald of Creation

2 Judgment Dragon

1 Aurkus, Lightsworn Druid

1 Lumina, Lightsworn Summoner

Spells:

2 Book of Moon

1 Enemy Controller

1 Reinforcement of the Army

1 Charge of the Light Brigade

3 Solar Recharge

1 Cold Wave

1 Dark Hole

1 My Body As A Shield

1 Monster Reborn

1 Monster Reincarnation

1 Pot of Avarice

1 Gold Sarcophagus

Traps:

2 Royal Decree

1 Beckoning Light

Side Deck:

1 Volcanic Queen

2 D.D. Crow

2 Shiny Black “C”

2 Consecrated Light

1 My Body As A Shield

2 Mystical Space Typhoon

2 Bottomless Trap Hole

1 Royal Oppression

2 Hero Rule 2

Extra Deck:

1 Stardust Dragon

1 Brionac, Dragon of the Ice Barrier

1 Mist Wurm

1 Black Rose Dragon

1 Armory arm

1 Tempest Magician

1 Goyo Guardian

Decklists provided from Top 32 Decklists!

Like I said I’m loving this environment. Look how many diffenet decks top 32

  • X-Sabers
  • Blackwings
  • Plant Synchro
  • Gravekeep Scrap
  • Flamvell
  • Lightsworn

What deck are you playing and what do you think of the new environment? Leave your comments below

SPEAK YOUR MIND:

Name (required):
Mail (will not be published) (required):
Website:
Comment (required):